İçeriğe geç

Motorlu Kurye

Motorlu kurye alanında çalışmalar yürüten firmamız, başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin birçok şehrinde hizmet vermektedir. 90’lı yıllardan beri kurye sistemine olan ihtiyacın artarak günümüze kadar geliyor oluşu ile birlikte biz de bu alanda edindiğimiz tecrübelerle faaliyetlerimize devam ediyoruz. Kurulduğumuz günden beri misyonumuz müşterilerimizin ihtiyaçlarını en kısa sürede gidermek ve müşterilerimizin bu alanda takdirini kazanmaktır. O yüzden verdiğimiz hizmetlerin en kaliteli şekilde olması için 7/24 çalışıyor, kesintisiz hizmet anlayışını benimsiyoruz.

Verdiğimiz kurye hizmetleri müşterilerimizin talepleri doğrultusunda şekillenmektedir. Günümüzde bilgi akışındaki hızlılık, bütün süreçleri etkiliyor. Müşterilerin daha fazla hızlı hizmet alma beklentisi artarken işverenlerin de bu beklentileri karşılayabilmesi için daha hızlı hizmet sunma gerekliliği ortaya çıkıyor. Özellikle ürünlerin hızlı taşınması, müşteriye hızlı teslim edilmesi bizim gibi taşımacılık yapan firmaların yenilikçi çözümlerle hizmet vermesine yol açıyor.

Bilhassa büyük şehirlerdeki trafik yoğunluğu, iş temposu, bir semtten başka bir semte geçiş süresinin uzunluğu hesaba katılınca motosikletlerle yapılan teslimatın avantajı çok fazladır:

 • Motorlar, arabalara göre daha hızlı gider. Dolayısıyla bir yerden başka bir yere paket, dosya veya evrak taşımak daha kolay ve hızlı olur.
 • Motorlar, sokak aralarından daha rahat geçiş sağlar. Özellikle trafik yoğun olduğunda o yoğunluktan daha kolay kurtulabilir.
 • Motorlar arabalara göre daha fazla manevra yapabilir. Bu da onlara hız kazandırır.

Elbette ki zamandan sağlanan bu kazanımın hem firmaya hem de müşterilere getirisi çoktur. Çünkü iş dünyasında hızlı teslimat gereksinimlerini karşılamak önemlidir. Beklenen bir belgenin tam zamanında yerine ulaşması, belgeyi teslim alan kişinin de işini geciktirmeden yapması anlamına gelir. Bu bir döngü olarak hem hizmet vereni hem de hizmet alanı olumlu yönde etkiler.

Motorlu kurye alanında hizmet veren firmamız, acil teslimat yapılması gereken durumlarda yaşanan strese son vermiştir. Müşterilerimiz aradığı anda motorlu ekiplerimiz müşterimizin adresine ulaşır ve en hızlı şekilde paketi alarak teslim edilmesi gereken adrese kısa sürede ulaşır. Acil teslim edilmesi gereken pek çok ürün olabilir:

 • Acil sağlık ihtiyaçları hayat kurtarıcı etkiye sahip olduğu için özelikle tıbbi malzemelerin hızlı bir şekilde teslim edilmesi gerekebilir.
 • Hukukî belgeler, resmî evraklar, mahkeme belgelerinin zamanında teslimatı önemlidir.
 • Yedek parçaların, özellikle sanayi sektöründeki makinelerin veya parçaların hızlı bir şekilde ulaştırılması gerekebilir.
 • İş dünyası için sözleşmelerin veyahut belgelerin hızlı iletilmesi durumu olabilir.
 • Özel günler için hazırlanan bir hediyenin sürpriz bir şekilde gönderimi söz konusu olabilir.

Yukarıda sıraladığımız bu ve benzer sebeplerle hızlı teslimata duyulan ihtiyaç ve talep pek çoktur. Firmamız da müşterilerine uygun çözümler üreterek acil teslimat için gereken uygulamaları yapmaktadır. Güvenilir ve hızlı teslimat sağlayarak gerek iş dünyası için gerekse günlük hayatımızda bizim için önemli rol oynayan durumlar için bütün müşterilerimize destek veriyoruz.

Kalite standartlarına uygun olarak tüm gönderileri en özenli şekilde taşıyoruz. Deneyimli personelimiz, sistematik çalışarak bütün süreçlerin takibini yapar. İstanbul’da hangi semtte olursanız olun adresinizi vermeniz yeterlidir. Çağrı merkezimizi aradığınızda ilgili personelimiz yönlendirmede bulunur. Kuryelerimiz yola çıkar ve adresinize gelerek paketinizi alır. Bundan sonrası kuryelerimizin sorumluluğuna dâhildir. Paketin muhafazası, sağlam bir şekilde yeni adresine teslim edilmesi kuryemize ait bir iştir.

Kuryemiz paketin güvenliğini temin ederek yola çıktığı için ve yolda dikkatli bir şekilde sürücülük yaptığı için bir hasar veya çalınma söz konusu olamaz. Zaten kişiye özel hizmet verdiğimiz için paketinizi takip etme imkânı veriyoruz. Paketinizin nerede olduğunu görebilir. Takip numarasına bakarak teslimin hangi aşamasında olduğunu görebilirsiniz.

Motorlu Kurye
Motorlu Kurye

Motorlu Kurye

Motorlu kurye sistemimiz gerek şehir içinde gerekse şehirlerarasında kullanılır. Güvenlik en üst seviyede sağlanır. Bu hem paketin hem kuryemizin hem de trafikte seyreden diğer yolcuların güvenliğini sağlamak için önemlidir. Personelimiz nelere dikkat eder?

 • Güvenlik ekipmanlarını kullanır. Yani kask, dirseklik ve dizlik gibi koruyucu ekipmanı kullanması zorunludur.
 • Motosikletlerin güvenli şekilde yol alabilmesi aynı zamanda periyodik olarak bakımlarının yapılmasına bağlıdır. Bakımları aksatılmadan yapılır.
 • Kuryelerimizin trafik kurallarına uyması gerekir. Dikkatli ve sorumluluk sahibi personelimiz kurallara harfiyen riayet eder.
 • Kuryemiz yorgun ve uykusuzsa yola çıkmasına izin verilmez. Çünkü bu durum kaza riskini arttıran bir durum olarak görülür.

Zaten firma olarak güvenliğe ayrıca dikkat ediyoruz. Sektörde bu alanda çalışma yapan firmalar için güvenlik ve hız iki önemli unsurdur. Başta kuryelerimizin çalışan olarak kaza geçirmesini ve yaralanmasını önlemeye yardımcı olacak şekilde sistemi geliştirmemiz gerekir. İkinci aşama, müşterilerimizden aldığımız emanet olarak gördüğümüz paketlerin hasara uğramadan, çalınmadan yerine ulaşmasının sağlaması gelir. Bu da müşterimizin güvenini suiistimal etmemek, güvenini kaybetmemek için önemlidir. Bu aynı zamanda firma itibarı anlamına gelir. Hiç kimse güvenliği temin edemeyen bir işletmeyle yol almak istemez.

Bunun için motosikletlerimizi ve kuryelerimizi dinlendiriyoruz. Bu noktada yeterince aracımız ve personelimiz var. Yeterli kadar mola ve dinlenme zamanlarını ayarlıyoruz. Sistemimiz 24 saat boyunca hizmet vermeye devam ettiği için çalışanlarımızın mesailerine ve çalıştıkları saat aralıklarına özen gösteriyoruz. Koruma ekipmanlarını en iyi şekilde temin etmelerine yardımcı oluyoruz. Teknik elemanlarımız, motosikletlerin kontrollerini yaparak kaza riskini en aza indirmek için gayret etmektedir. Yola çıkmadan önce bütün kontroller yapılır ve kuryelerimiz o şekilde trafiğe çıkar.

Güvenilir ve kaliteli hizmet vermek için çalışan firmamız Acil Moto Kurye, müşterilerine mağduriyet yaşatmamak için bütün sistemi en iyi şekilde yönetir. Bunun için personel seçiminden yazılıma, donanımdan araç teminine her aşamada ayrıca kaliteye önem verir, özen gösterir. Personel mülakatında deneyime, kural hâkimiyetine, sorumluluğa, iletişim becerilerine ve motosiklet kullanmak için uygunluğa dikkat edilir. Kadro özenli bir şekilde oluşturulduktan sonra geriye kurduğumuz sistemin işletilmesi kalır. Müşterilerimizin kolayca tercih yapabilmesi, kullandığı miktar kadarını ödeyebilmesi için 3 farklı kurye çağırma sistemimiz var:

 • Normal Kurye: Sabah 9 akşam 6 arası teslimatta kullanılır.
 • Express Kurye: Sabah 9 akşam 8 arasında paketlerin ulaşımını sağlar.
 • Vip Kurye ise istediğiniz zamanda hizmet verir. En fazla 90 dakika içinde paketinizi adresine ulaştırır. Acil durumlarda 7 gün 24 saat hizmet anlayışı ile oluşturulmuştur.

Bu sistemimiz hem farklı saatlerde kurye yollamayı tercih edenleri hem de uygun fiyatla teslimat yapmak isteyenleri düşünerek oluşturulmuştur. Kurye fiyatlarımızı belirlerken müşterilerimizin kullandığı hizmetlere göre fiyat ortaya çıkmaktadır. Biz hiçbir müşterimizin mağdur olmasını istemeyiz. Bu sebeple de farklı tercihler sunarak onlara yardımcı olmak isteriz. Her zaman en uygun hizmeti sağlamak için çabalarız. En kaliteli hizmeti en uyguna sunmak için çalışıyoruz. Fiyatlarımızı belirlerken dikkat ettiğimiz unsurlar şöyledir:

 • Paketin büyüklüğü ve ağırlığı nedir? Gönderi ne kadar büyükse ve ağırsa fiyat da o oranda değişir.
 • Paketin teslim edileceği mesafe nedir? Gönderi ne kadar uzaksa fiyat da o mesafeye göre hesaplanır ve uzak mesafe elbette ki daha yüksek maliyet getirir.
 • Paketin teslim süresi nedir? Gönderinin ne kadar hızlı teslim edilmesi istenirse hıza bağlı olarak fiyat da yüksek olur.
 • Paket hangi saatte teslim edilecek? Gönderi günü ve saati de fiyat hesabına dâhil edilir. Hafta sonu, tatil günleri ayrı hesaplama yapılır.
 • Gönderinin türü nedir? Bazı paketler özel koruma gerektirebilir. Bunlar da hesaplamaya dâhil edilen unsurlardır.

Bütçe dostu firmamızı arayarak istediğiniz hizmete göre nasıl bir ücretin ortaya çıktığını öğrenebilirsiniz. Kaliteyi uyguna sunan firmamız, her zaman müşterisinin yanındadır.

Motosikletli Kuryeler Derneği
Acil KuryeMotosikletli Kuryeler Derneği üyesidir.
THY KARGO
Uçak kargo için THY KARGO‘yu tercih ediyoruz.
WhatsApp icon
WhatsApp
Phone icon
Tıkla & Ara